Einar's blog
22 juni 2014

Concerts

EM_baroquecello.jpg

This is a list of my concerts. The list is in mixed Scandinavian with a bit of English. This reflects the titles of the concerts and projects. From 2000 and backwards, the list is incomplete and only contains the few concerts I still have some documentation for.

2014

Nordiska visor

  • 22. juni 2014 kl. 14.00, Kobba Klintar, Åland
  • med Maria Linde og Jørgen Bjørslev

2013

Tidligbarok på originalinstrumenter med Jutlandia baroque

  • 22. august 2013, kl. 19.30, Sønderho kirke, Danmark
  • 21. august 2013, kl 19.30, Asperup kirke, Danmark
  • 20. august 2013, kl. 20.00, Lønne kirke, Danmark
  • 19. august 2013, kl. 14.20, Rytmisk efterskole, Båring, Middelfart, Danmark

2011

Jutlandia Baroque på Vestjysk International Festival

  • 18. august 2011, kl. 20.00, Søndre Hoe kirke, Fanø

Jutlandia Baroque

  • 15. august 2011, kl. 19.30, Ho Kirke, Ho, Danmark

Louise Hjort Hansens kandidateksamen

  • 16. juni 2011, kl. 14.00, Syddansk Musikkonservatorium og Skuespillerskole, Esbjerg

Laura Seccos førsteårsprøve på gambe (jeg spillte soprangambe)

  • 2. juni 2011, kl. 12.00, Syddansk Musikkonservatorium og Skuespillerskole, Esbjerg

Jutlandia baroque m.fl

  • 6. mai. 2011 kl. 12.10, Syddansk Musikkonservatorium og Skuespillerskole, Esbjerg

Koncert med Jutlandia Baroque

  • 5. mai 2011 kl. 20.00, Bryndum kirke, Danmark
  • Musik av Platti, Couperin og Schmelzer

J. S. Bachs “Actus Tragicus” og Telemanns “Du aber, Daniel” med Esbjerg Tidlig Ensemble

  • 22. mars 2011, Løgumkloster, Danmark
  • 22. april 2011, Løgumkloster, Danmark

Koncert med Jutlandia Baroque

  • 4. april 2011 kl. 19.00, Skads kirke, Esbjerg, Danmark
  • Musik av Platti, Couperin og Schmelzer

Konsert med kyrkomusikstuderande vid Malmö Musikhögskola

  • 12. mars 2011 kl. 15.00, S:t Andreas kyrka, Malmö

“En kväll på kaffehuset” med Hurra Barockorkester under ledning av Peter Spissky

  • 4. februar 2011 kl. 22.00, Palladium Baroque 2011, Palladium, Malmö
  • 6. februar 2011 kl. 14.30, Klosterkyrkan, Lund
  • 7. februar 2011 kl. 12.15, Konserthuset Kristianstad, Lilla salen
  • 7. februar 2011 kl. 20.00, Litteraturhaus, København, Danmark
  • 12. februar 2011 kl 19.00, Maria kyrka, Ystad

Kammermusikeksamen

  • 7. januar 2011 kl. 13.00, Studiescenen, DKDM, København
  • med Camilla Bachhausen, Christina Lauridsen, Turi Vethal, Alkvin Linsenhof, Birgitte Parsig og Magdalena Brostek

2010

Julekoncert med Esbjerg Tidlig Ensemble og Ribe kammerkor

  • 11. desember 2010, Ribe kirke, Danmark
  • Charpentiers Messe de minuit pour Noël, utdrag fra Händels Messias og assortert barok julemusik

Julekoncert i Aabenraa, Danmark

  • 5. desember 2010, Sct. Nicolai kirke, Aabenraa, Danmark
  • med Christina Dahl, Aviad Gershoni, Sct. Jørgens kirkes pigekor, Sct. Nicolai kirkes kor og barokorkesteret Stella nuova under ledelse av Mogens Fangel Damm

Supercello cellokvartett

  • 15. oktober kl. 18.00, S:t Staffansgården, Staffanstorp
  • Firandet av kulturnatten 2010 med utställning av konst och hantverk och med konserter och show

Esbjerg Tidlig Ensemble’s sommerkoncerter

  • 17. august 2010, Lønne kirke, Danmark
  • 26. august 2010, Sønderho Internationale Guitarfestival, Søndre Ho kirke, Danmark

“I natt! I natt! 2”, Ystad operafestival

  • 7. juli 2010, Ystads operafestival
  • 8. juli 2010, Ystads operafestival

“I natt! I natt! 2”, Vadstena-Akademien

  • 19. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Norrköping
  • 20. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Norrköping

“I natt! I natt! 2”, Vadstena-Akademien

  • 5. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Linköping
  • 6. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Linköping
  • 7. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Linköping
  • 9. maj 2010 kl. 16.00, Östgötateatern, Linköping
  • 12. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Linköping
  • 13. maj 2010 kl. 19.00, Östgötateatern, Linköping
  • 21. mars 2010 kl. 18.00, Brågarps kyrka, Staffanstorp, Sverige: Eva-Lis Carlsson, Boel Adler, Einar Mostad och Cecilia Österlin spelar barock kyrkomusik. Musik av Pergolesi, Vivaldi, Schütz &c.

“I natt! I natt! 2”, Malmö Opera

  • 6. mars 2010 kl. 19.00, Ystad teater
  • 7. mars 2010 kl. 16.00, Ystad teater
  • 10. mars 2010 kl. 19.00, Kristianstads teater
  • 11. mars 2010 kl. 19.00, Kristianstads teater
  • 14. mars 2010 kl. 16.00, Humlescenen, Bromölla
  • 19. mars 2010 kl. 19.00, Lund Stadsteater
  • 21. mars 2010 kl. 12.00, Malmö opera, Teaterns dag
  • 23. mars 2010 kl. 19.00, Röda Salongen, Hässleholm
  • 28. mars 2010 kl. 18.00, Tivolihuset, Höganäs
  • 7. april 2010 kl. 19.30, Stora scenen, Malmö opera
  • 8. april 2010 kl. 19.30, Stora scenen, Malmö opera
  • 11. april 2010 kl. 19.30, Borgen, Osby
  • 15. april 2010 kl. 19.30, Helsingborgs Stadsteater
  • 17. april 2010 kl 19.00, Landskrona Teater
  • 27. april 2010 kl. 19.00, Stora scenen, Malmö opera
  • 28. april 2010 kl. 19.00, Stora scenen, Malmö opera
  • 6. januar 2010, S:ta Anna kyrka, Lyby, Sverige: 13. dagskonsert med Amarilli Consort

2009

  • 13. desember 2009 kl. 17.00, Allhelgonakyrkan, Lund, Sverige: Luciakonsert

Hommage à Händel med Notto Birkeland (orgel) og l’État libre de Neige

  • 12. november 2009 kl. 19.30, Slemmestad kirke, Oslo, Norge og
  • 13. november 2009 kl. 19.30, Fagerborg kirke, Oslo, Norge
  • 31. oktober 2009 kl. 11.00, Sankt Johannes kyrka, Malmö, Sverige: Allehelgonsgudstjänst
  • 17. oktober 2009 kl. 15.00, Tryde kyrka, Tomelilla, Sverige: Tomelilla Vokalensemble & instrumentalister under ledning av Susanne Larsson. Bachs Magnificat och kammarmusik

Esbjerg Tidlig Ensemble’s sommerkonserter

  • 17. august 2009 kl. 19.00, Struer Kirke, Struer, Danmark
  • 19. august 2009 kl. 19.00, Vestjysk Musikkonservatorium, Esbjerg, Danmark
  • Musikk av Rameau, Buxtehude, Uccelini, Sammartini og Telemann

“Papa Haydn’s Ghost stories” med L’État libre de Neige

  • 9. august 2009 kl. 16.00: Bø Prestegard, Bø i Telemark
  • 12. august 2009 kl. 20.00, Oslo Ladegård, Oslo, Norge
  • 18. juni 2009, kl 13.00, Bethlehemskirken, København: Rachel Podger og DKDMs barokkensemble
  • Musikk av Rebel, Bach (J. S.), Händel og Purcell
  • 28. mai. 2009 kl. 15.00, DKDM Studiescenen, København: Christina Lauridsens blokkfløjteeksamen
  • Musikk fra middelalder til i dag
  • 26. mai 2009, kl. 10.00, Simeonskirken, København: Eksamenskonsert i barokkcello
  • Musikk av Vitali, Frescobaldi, Ortiz, Jacchini, Barrière, Geminiani og Boccherini
  • 24. mai 2009, kl. 16.00, Treenigheden kirke, Esbjerg: Esbjerg Tidlig Ensemble
  • Musikk av Frescobaldi, Castello, Uccelini, Ortiz, Jacchini, Sammartini og Telemann

Purcells “Dido & Æneas”

  • Hurra Barockorkester och Mästerverk Sångare under ledning av Peter Spissky og Thomas Pitt
  • 9. februar 2009, Studiescenen, DKDM, København, Danmark og
  • 6. februar 2009 kl. 22.00, Palladium, Malmö (under Palladium Baroque festival)
  • 15. januar 2009, Orgelsalen, DKDM, København, Danmark: Alfredo Bernardini og DKDMs barokensemble spiller J. S. Bach, G. Ph. Telemann og G. B. Fontana

“A journey of sentiments” with Joseph M Killian Ballantyne and friends

  • 8. og 9. Januar 2009, Studiescenen, DKDM, København, Danmark

2008

  • 11. desember 2008 kl. 13.00, Studiescenen, DKDM, København, Danmark: Rachel Podger og DKDM barokensemble spiller Schmelzer, Händel, von Biber og Muffat
  • 13. november 2008 kl. 19.30: Studiekoncert med sangere fra DKDM

“En rejse i følelsernes logik” med Andreas Hempel, Joseph M. Ballantyne & Einar Mostad

  • 15. september 2008, kl. 16.00, St. Stefans Kirke, Nørrebro, Danmark
  • 15. september 2008, kl. 20.00, Catz vinbar, København, Danmark
  • 11. september 2008, kl. 19. 30, St. Albans kirke, København, Danmark
  • 16. september 2008, kl. 22.00, Tango bar, København, Danmark

Esbjerg Tidlig Ensembles sommerkoncerter

  • 18. august 2008 kl. 20.00, Lønne kirke, Danmark
  • 19. august 2008 kl. 19.30, Sct. Jacobi kirke, Varde, Danmark
  • 20. august 2008 kl. 19.30, Hedeagerkirken, Danmark
  • 21. august 2008 kl. 20.00, Sønderho Guitarfestival, Sønderho kirke, Fanø, Danmark

Jazepa Vitola Latvijas Muzikas akademija: Baltijas baroka vasaras akademija Skandinavijas un Baltijas

  • 9. august 2008 kl. 18.30, Ventspils Muzikas koledzas, Lielaja zale, Ventspils, Latvia
  • 10. august 2008 kl. 18.00, Ventspils Livonijas ordena pili, Ventspils, Latvia

Diplomkoncert for Ingeborg Christophersen

  • 9. juni 2008 kl. 19.30, VMK, Esbjerg, Danmark

Diplomkoncert for Niklas Saers

  • 9. juni 2008 kl. 16.00, VMK, Esbjerg, Danmark

Diplomkoncert for Louise Hjorth Hansen

  • 9. juni 2008 kl 17.30, VMK, Esbjerg, Danmark

Bacheloreksamen for Hanne Skogberg

  • 7. juni 2008, Koncertsalen, DKDM, København, Danmark

Eksamen i kammermusikk for Einar Mostad

  • 6. juni 2008, Koncertsalen, DKDM, København

Kandidateksamen i kammermusik for Lars Henrik Johansen

  • 4. juni 2008, Koncertsalen, DKDM, København, Danmark

Eksamen i barokcello for Einar Mostad

  • 4. juni 2008, Koncertsalen, DKDM, København, Danmark

Bacheloreksamen for Kitty Lossius

  • 3. juni 2008 kl. 12.00, Levinsalen, Norges Musikhøgskole, Oslo, Norge

Esbjerg Tidlig Ensembles vårkonsert

  • 11. april 2008 kl. 12.15 og 15.30, Nicolai Scene, Kolding, Danmark

Kammermusik med orgelstuderende

  • 1. april 2008 kl. 20.00, Vartov kirke, København, Danmark

Esbjerg Tidig Ensemble spiller Corelli, Couperin og Hotteterre

  • 15. mars 2008 kl 16.00, Johanneskirken, Brørup, Danmark

Rachel Podger og DKDMs barokensemble spiller Händel, Erlebach og Vivaldi

  • 5. mars 2008 kl. 20.00, Koncertsalen, DKDM, København, Danmark

Esbjerg Tidlig Ensemble spiller Uccelini, Buxtehude, Couperin, Cima, Corelli og Castello

  • 8. februar 2008 kl. 16.00, Vor Frelsers kirke, Esbjerg

Bach Magnificat og kammermusik med Holmens kantori og Holmens barokensemble

  • 30. januar 2008, Holmens kirke, København, Danmark

2007

Gitte Nyholms kammermusikeksamen

  • 20. desember 2007 kl 12.00, Koncertsalen, DKDM, København

Adventskonsert med DKDMS barokkensemble under ledelse av Peter Spissky og Thomas Pitt

  • 7. desember 2007 kl 17.00, Frederiksberg kirke, Frederiksberg, Danmark

Hanna Englunds eksamenskonsert

  • 4. desember 2007 kl 15, Koncertsalen, DKDM, København

Barokkcellokonsert

  • 19. november 2007 kl. 20, Prøvesalen, DKDM, København

Allehelgengudstjeneste

  • 4. november 2007 kl 14, Glumsø kirke, Danmark

Onsdagskonsert i samarbeid mellom Wonderful Copenhagen og DKDM

  • 31. oktober 2007 kl 19, Kastelskirken, København, Danmark

Afslutningskoncert for nordisk masterclass med Ton Koopman med tema Buxtehude

  • 6. juli 2007, kl 20, Sorø Klosterkirke og 7. juli 2007 kl 15, Sct. Mariæ kirke, Helsingør, Danmark:

Runa Isenes bacheloreksamen

  • 7. juni 2007 kl. 18, Gunnar Sævigs Sal, Griegakademiet, Bergen

Musici Holbergenses spiller musikk av André Campra og Charles Dieupart

  • 7. juni 2007 kl. 14, Kinasamlingen, Vestlandske kunstindustrimuseum, Bergen

Stikk Innom konsert med Sunniva Lien Olsen, samarbeid mellom Festspillene i Bergen og Griegakademiet

  • 28. mai 2007 kl. 13, Grieghallens foajé, Bergen

Stikk Innom konsert med Musici Holbergenses

  • 24 mai 2007 kl 12, Grieghallens foajé, Bergen

Konsert med barokkinterpretasjons-klassen med venner (f.eks. meg)

  • 29. mars 2007 kl 18, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen

Barokke triosonater med Musici Holbergenses

  • 23. mars 2007 kl 19.30, Fusa kyrkje, Fusa

Konsert med Musici Holbergenses

  • 15. mars 2007 kl. 14, Latinskolen / Skolemuséet, Bergen

Verdslege italienske kantater og sonater av Vivaldi og Händel

  • 28. januar 2007 kl 14, Kinasamlingen, Vestlandske kunstindustrimuseum, Bergen
  • med Sjur Haga Bringeland, Rikke Lina Johansen, Einar Mostad og Daniel Tang Gundersen

2006

Diverse barokkmusikk

  • 14. desember 2006 kl. 17.30, Prøvesalen, Griegakademiet, Bergen
  • med Luana Gundersen, Anette Bjørnenak, Sjur Haga Bringeland, Frode Thorsen, Einar Mostad, Daniel Tang Gundersen, Hans Knut Sveen

Eksamen i barokkcello for Einar Mostad.

  • 8. desember 2006 kl 13.00, Orgelsalen, Griegakademiet, Bergen
  • Med Daniel Tang Gundersen på cembalo.

Kantater og sonater av Telemann og Händel.

  • 30. november 2006 kl. 18, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen
  • Med Rikke Lina Johansen, Sjur Haga Bringeland, Einar Mostad og Daniel Tang Gundersen

Holbergdagene i Bergen: Seminarkonsert om musikken i tidsskrifter på 1700-tallet.

  • 28. november 2006 kl. 17.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen
  • Rikke Lina Johansen, Frode Thorsen, Jostein Gundersen, Einar Mostad og Hans Knut Sveen

Allehelgenskveld med vokalgruppen 8 stemer

  • 5. november 2006 kl. 18.00, Eidsvåg kirke, Åsane
  • med Ådne Svalastog, Liv Leirevaag, Einar Mostad, Jon Stubberud, Trond Wathne og forsangergruppe fra Eidsvåg kirkekor

Pusterom med vokalgruppen 8 stemer

  • 2. november 2006 kl. 19.00, Eidsvåg kirke, Åsane
  • med Ådne Svalastog, Liv Leirevaag, Einar Mostad, Ingrid Mostad Bråten og Jon Stubberud

Konsert med musikk av Telemann, Froberger og Hotteterre

  • 19. oktober 2006 kl 18.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen
  • med Sjur Haga Bringeland, Einar Mostad, Daniel T. Gundersen, Anne C Bjørnenak, Rikke Lina Johansen og Hans Knut Sveen

Musici Holbergenses spiller J. S. Bach og A. Vivaldi

  • 23. september 2006 kl. 14.00, Kinasamlingen, Vestlandske kunstindustrimuseum, Bergen

Avsluttningskonsert etter DKDMs Masterclass i tidlig musikk på Fuglsang slot

  • 7. juli 2006 kl 20.00, Klosterkirken, Nykøbing Falster, Danmark

Konserter med Musici Holbergenses som en del av Kinnaspelet

  • 17. og 18. juni 2006 kl 15.00, Kinn kyrke, Kinn, Norge

Sigrun Brauts eksamenskonsert

  • 10. juni 2006 kl. 11.30, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen

Musikk av familien Bach med Herr Berlins Peblinge barokkensemble og kor (jeg sang i koret)

  • 8. april 2006 kl. 19.30: Mariakirken, Bergen
  • 9. april 2006 kl. 19.00: Nore Neset kyrkje, Os

2005

Musici Holbergenses’ Adventskonsert

  • 17. desember 2005 kl. 19.00, Mariakirken, Bergen
  • Musikk av Vivaldi, Telemann, Händel og Bach

Konsert med barokkinterpretasjonsklassen

  • 10. november 2005 kl 18.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet

Knut Buen i ord og tonar

  • 6. november 2005 kl. 18, Askøyhallen
  • med Kammersolistane og Strusshamn Musikkforening (jeg sang i Kammersolistane)

Eksamenskonsert for Runa Isene

  • 9. juni 2005 kl. 14.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet
  • med Bergen Unge Kammerorkester, dir Tone M. Birkeland (jeg spillte for anledningen med i BUK)

Eksamenskonsert for Sjur Haga Bringeland

  • 9. juni 2005 kl. 12.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet
  • med Einar Mostad, barokkcello og Hans Knut Sveen, cembalo

“Grenseløs Gud”

  • 5. juni 2005 kl. 22.00, Johanneskirken
  • Jazzmesse med Kammersolistane og band (jeg sang i Kammersolistane)

Høybarokk aften på Opera Café med Studentersamfunnet

  • 18. mai 2005 kl. 21.15, Det Akademiske Kvartér

Ingrid Eriksen og Einar Mostad spiller Frescobaldi og di Selma

  • 29. april kl 13.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet

Musikk av Stig Wernø Holter

  • 18. april 2005 kl. 19.30, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet
  • Musikere fra Bergen filharmoniske orkester og Griegakademiet

“De unges kammerkonsert” nr 25, Bergen kammermusikkforening

  • 13. april 2005 kl. 19.00, Logen teater
  • Bømlo kammerorkester, JIMIA-kvartetten, harpe og strykere fra Griegakademiet, Trio fra Barrat-Due & Kammersolistane (Jeg sang i Kammersolistane)

Orkestermatiné

  • 13. mars 2005 kl 13.00, Grieghallen
  • med Turnforeningens orkester, Fana Unge strykere, Askøy unge strykere, Bønes skoleorkester, Kirkevoll Skoleorkester, Regnbuen Barneorkester og Åsane unge strykere. (Jeg dirigerte Åsane Unge strykere.)

Konsert med kammersolistane (Jeg sang.)

  • 27. februar 2005, Mariakirken

Konsert med Sjur Haga Bringeland (blokkfløyter), Frode Thorsen (blokkfløyter), Einar Mostad (barokkcello) og Hans Knut Sveen (cembalo)

  • 25. februar 2005 kl. 13.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet
  • 20. januar 2005 kl. 18.00: Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet

2004

Kantater, Sonater og Motetter av Telemann, Corelli, Monteverdi og Corrette

  • 18. november 2004, 18.00, Gunnar Sævigs sal, The Grieg acadamy, Bergen: Grieg akademiets barokkklasse

Musikk av Per Indrehus, tekster av Jakob Sande og Olav H. Hauge

  • ?. Oktober 2004, 19.00, Førde Kulturhus, Førde: Bergen Unge kammerorkester & Marianne Juvik Sæbø

Musikk av Britten, Franck og Bruckner (jeg sang i koret)

  • 15. oktober 2004, 19.00, Bergen Domkirke, Bergen: Griegakademiets åpningskonsert

Beethoven variasjoner, Schumann cellokonsert og J. S. Bach suite 5 (på barokkcello) med Torleif Torgersen på piano

  • 9. juni 2004, 13.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen, Norge: Bacheloreksamen for Einar Mostad, cello

Svenska körfavoriter

  • 4. mai 2004, 18.00, Trefaldighetskyrkan, Örebro, Sverige: Vox IV
  • 9. mai 2004, 10.00, Olaus Petri kyrka, Örebro: Mass by Steve Dobrogosz
  • med W. Åhlén, Olaus Petri Vocalis, Musikhögskolansa kammarorkester under ledning av S. Dobrogosz

Körmaraton med höjdpunkter från årets repertoire

  • 16. mai 2004, 19.00, S:t Nicolai kyrka (del I) och Musikhögskolans konsertsal (del II), Örebro: Vårcaprice med Musikhögskolans vokalensemble, dir. S. Ågren

Suite IV og V for solo cello av Johann Sebastian Bach

  • 21. april 2004, 12.15, S:t Nicolai kyrka, Örebro: Lunchkonsert med Emma Samuelsson (cello) och Einar Mostad (barockcello)

Musik av T. Lindberg, P. H. Olsson, E. von Koch, R. Schumann, C. Sved, B. Olle, H. A. Olsson, O. Lindberg, F. Schubert, E. Grieg och F. Poulenc

  • 17. april 2004, 17.00, S:t Mikaels kyrka, Örebro: Examenskonsert för Sara Lindestrand (fiol) och Mirjam Claar (piano och orgel)
  • med M. Jansson, A. Andersson, K. Svensson, A. Nordberg och E. Mostad

Musik av F. Chopin, B. Bartok, G. “Sting” Summer, Ch. T. Griffes, D. Sjostakovitj, R. Dick och B. Martinu

  • 3. april 2004, 18.00, Längbro kyrka, Örebro: Examenskonsert för Monika Johansson (flöjt) och Marija Dropulic (piano)
  • med S. Östersjö, A. Braw, E. Mostad och M. Axelsson

Musik av Bernstein, Brahms, Linde, Telemann, Foster, Lidner, Nilsson, Porter, Widmark, Törnqvist, Nyberg, Widmark, Lindahl, Goffin och C. King

  • 27. mars 2004, 16.00, Musikhögskolans konsertsal, Örebro: Examenskonsert för Barbro Rydhamn (sång) och Marie Axelsson (sång)
  • med K. B. Tyrénius, M. Claar, M. Johansson, E. Mostad, A. Junæus, A. Andersson, L. Enoksson, J. Lilliedahl, A. Nordberg, D. Gidlund, R. Mortensen, S. Lindestrand, K. Svensson, E. Långström, M. Pethrus och J. Gellertz

Sonater och suiter av Vivaldi, Boismortier och J. S. Bach

  • 19. mars 2004, Betelkyrkan, Örebro: Konsert med barockcello
  • med Einar Mostad (barockcello), Ingrid Morgan (barockcello) och Kristina Balstedt-Tyrénius (cembalo)

Musik av Anonymus, J. Svendsen, E. Grieg, Omas-Per, Viksta Lasse, S. Wonder, R. Hargrove, S. Kupa, E. Castillo, G. Hollingsworth och P. Simon

  • 13. mars 2004, 16.00, Musikhögskolans konsertsal, Örebro: Examenskonsert för Karin Svensson (fiol) och Anders Nordberg (perkussion)
  • med H. Gerdevåg, A. Johansson, S. Östersjö, E. Strååt, A. Braw, E. Mostad, M. Jansson, H. Helgesson, M. Sundin, M. Larsson, J. aveskog, R. Mellbin, P. Nygren, J. Boström, J. Gudmunsson, A. Gustafsson, M. Gustafsson, H. Nordén, P. Westin, D. Gidlund, H. Stadell-Mellbin och M. Edlund.

Mass by Steve Dobrogosz

  • 10. mars 2004, 19.00, Olaus Petri kyrka, Örebro
  • med W. Åhlén, Olaus Petri Vocalis, Musikhögskolansa kammarorkester under ledning av S. Dobrogosz

Musik av J. H. Roman, P. Hindemith, W. Stenhammar, R. Schumann och J. S. Bach

  • 9. mars 2004, 19.30, Musikhögskolans konsertsal, Örebro: Examenskonsert för Evelina Långström (fiol) och Einar Mostad (cello och barockcello)
  • med S. Östersjö, E. Strååt, A. Braw, M. Jansson och K. Balstedt-Tyrénius.

Meet the Beatles

  • 12. februari 2004, 19.00, Örebro konserthus, Örebro
  • med Mats Norefalk, kör och solister från Musikhögskolan och Svenska kammarorkestern dir. Jerker Johansson (jag spelade med orkestern)
  • Musik av Beatles arrangert av Mats Norefalk

Musik av Vivaldi, Martin, Nystedt, Johanson and Bagge

  • 7. februari 2004, 16.00, Örebro konserthus, Örebro: Doktorgradspromotion och årsfestlighet för Örebro Universitet
  • med Musikhögskolans vokalensemble dir. S. Ågren och Svenska kammarorkestern dir. K. Andreasson (jag sång i vokalensemblen)

Musik av L.-E. Larsson, M. Duruflé, B. Lowén, O. Gibbons, O. di Lasso och R. Vaughan Williams

  • 6. februari 2004, ?, Vox IV

Musik av Barber, Bagge, Purcell, Nystedt, S.-E. Johanson och Messian.

  • 5. februari 2004, 19.30, S:t Nicolai kyrka, Örebro: Kaos är granne med Gud
  • med Musikhögskolans vokalensemble, dir. S. Ågren, Brassband från Musikhögskolan, dri J.-A. Hall, K. Persson, Th. Landahl, K.-M. Jansson, M. Gelang, L. Holmqvist, L. Forss, K. Kallenberg och M. Hoff

Konsert i vintermörkret

  • 4. februari 2004, 19.00, Vasakyrkan, Örebro
  • med cellisterna Kajsa Persson, Tua Larsson, Emma Samuelsson, Einar Mostad och pianisten Kristina Balstedt Tyrénius.
  • Musik av Bruch, Isfält, Schumann, de Boismortier och Schostakovitsch

2003

Svenska Lucia- och Julfavoriter, konsert i samarbete med Svenska torparföreningen, Danmark

  • 12. och 13. december 2003, Svenska kyrkan i Köpenhamn, Danmark: Svensk Lucia konsert
  • med Örebro Musikhögskolas Vokalensemble, dir. S. Ågren

Musik av Emilia Wadensten

  • 5. december 2003, 19.30, Musikhögskolans konsertsal, Örebro: Examenskonsert för Emilia Wadensten (piano och komposition)
  • med L. Enoksson, A. Nordberg, A. Andersson, S. Lindestrand, Chr. Wadensten, K. Svensson, E. Strååt, F. Andersson, E. Mostad, M. Salmonsson & E. Österlund

Musik för två

  • 5. december 2003, 12.30, Virénsalen, Örebro konserthus, Örebro
  • med kammarmusikensembler från Örebro Musikhögskola
  • Musik av Telemann, Beethoven, de Boismortier och Brahms.

Messe av Frank Martin

  • 30. november 2003, 18.00, Olaus Petri kyrka, Örebro
  • med Örebro Musikhögskolas vokalensemble, dir. S. Ågren

Blandade körbitar

  • 25. november 2003, 15.00, Musikhögskolans konsertsal, Örebro: Vox IV

Le déjuner avec deux violoncelles

  • 22. oktober 2003, 12.15, S:t Nicolai kyrka, Örebro
  • E. Mostad (barockcello), I. Morgan (barockcello) och K. M. Jansson (orgel)
  • Sonater av Corette, Barrière och Boismortier

Orkesterverk av Søderlind, Brahms, Rimsky-Korsakov, Tsjaikovskij, Haydn, Sandström, Blake, Strauss, Sæverud og Bartok.

  • 31. juli, 5. och 10. august 2003, Elverumshallen, Elverum, Norge: Ungdomssymfonikerne dir. A. Boreyko og E. Aadland
  • med A. Tellefsen, S. Eilertsen, A. Sponberg, A. Loguin, S. Wick, D. Boyd and O. E. Antonsen

Eksamenskonsert for Linda Porsanger (fløyte)

  • 12. juni 2003, 18.00, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen
  • med G. Peterson, K. Hanken, T. Mjøs, A. Ringdal, I. Hatleid, B. Lindik, T. Hannevold, Ø. Herfinndal, J. Klavenes, O. T. Lindeberg, Ø. Eiksund, M. Heimdal, L. Bønes, R. Odriozola, M. J. Monsen, E. Mostad og Å. Natås.
  • Musikk av L. Foss, W. A. Mozart med flere.

Eksamenskonsert for Helene Seppänen (fløyte)

  • 12. juni 2003, 14.30, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen
  • med K. Kobayashi, R. Odriozola, E. Mostad og S. K. Klippen
  • Musikk av Mozart, Böhm, Lindholm, Dutilleux og Wallin

Eksamenskonsert for Therese Vegerfors (cello)

  • 10. juni 2003, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen
  • med S. Klippen, R. H. Sandstad, Ø. Eiksund, L. Bønes, J. Nome, S. Volden, K. Pedersen, E. Haake, E. Mostad og M. Monsen
  • Musikk av C. Franck, F. J. Haydn og P. Boulez

“Choosing notes to see if they make friends” – Musikk av Ricardo Odriozola

  • 14. mai 2003, 19.30, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen
  • med A. Bjørnenak, R. Odriozola, H. Kvasnes, E. Haake, T. Gulbrandsøy, J. Adler, A.-L. Chiu, M. Monsen, B. Gulbrandsen, H. Halleland, K. Kobayashi, E. Mostad, E. Røttingen, L. O. Korsnes, M. Gunnufsen, C. S. Valle, S. E. Olsen og J. Nome

Barokk aften

  • 12. april 2003, 16.30, Galleri 3,14, Bergen
  • med I. Eriksen, A. C. Bjørnenak og E. Mostad
  • Musikk av Corelli, Telemann, Mr. Finger og Storace

Ny musikk av Magnar Heimdal, Sjur Hjeltnes, Ruben Sverre Gjertsen og Sigurd Fischer Olsen

  • 9. april 2003, 19.30, Gunnar Sævigs sal, Griegakademiet, Bergen
  • med Griegakademiets Sinfonietta, dir. R. Odriozola og Griegakademiets celloensemble

Chr. W. Gluck: Orfeo & Euredice – 25. og 26. mars 2003, BIT teatergarasjen, Bergen, Norge – 30. og 31. mars 2003, Kulturhuset, Järna, Sverige

  • med solister og kor fra Bergen Steinerskole og orkester fra Griegakademiet, dir. H. M. Skrede

2002

Konsert med Griegakademiets celloklasse

  • 8. desember 2002, kl. 15.30, Prøvesalen, Griegakademiet, Bergen
  • Musikk av Beethoven, Mendelssohn-Bartholdy, Schumann, Brahms og Tchaikovsky

Griegakademiets åpningskonsert

  • 31. august 2002, kl. 19.30, Bergen Domkirke, Bergen
  • med Griegakademiets kammerorkester, Griegakademiets sinfonietta og Griegakademiets kammerkor
  • Musikk av Mikalsen, Olsen, Hjeltnes, Telemann, Blom, Gjertsen, Hellesen, Karlstrøm, Heimdal og Rachmaninov.

Eksamenskonsert for Einar Mostad med Terje Mathiesen, piano

  • 30. mai 2002, kl. 13.00, Sigurd Lie salen, Musikkonservatoriet, Høgskolen i Agder, Kristiansand
  • Musikk av O. Messiaen, C. Saint-Saëns, J. S. Bach og F. Mendelssohn-Bartholdy

Kammermusikkaften

  • 19. april 2002, kl. 19.00, Amalienborg, Vågsbygd
  • Musikk av Turina, Fauré, Debussy, Duparc, Berkeley, Martinu, Villa Lobos, Saint-Saëns og Piazolla.

2001

Julekonsert med Kirsten Bråten Berg, Audbjørg Straum Aslaksen, Agder orkesterforening dir. M. Birkeland og Syngjandi Kor dir. T. Michaelsen – 7. desember 2001, kl. 20.00 Vennesla Frikirke, Vennesla – 8. desember 2001, kl. 18.00, Vågsbygd kirke, Kristiansand – 9. desember 2001, kl. 18.00, Valle kulturhus, Valle

  • Musikk av L. Andersen, J. S. Bach, Breslau, Anonymus, Poulenc, Alnæs, Adam, Gounod og Händel.

Celloklassen ved Musikkonservatoriet, Høgskolen i Agder – 3. desember 2002, kl. 19.30, Arendal Rådhus, Arendal – 4. desember 2001, kl. 18.00, Sigurd Lie Salen, Musikkens hus, Kristiansand

  • med A. Seljåsen, E. Mostad, D. Jovanovic, M. Birkeland og T. Mathiesen
  • Musikk av Senaillé, Byrd, Tsjaikovskij, Mendelssohn-Bartholdy, Vivaldi, Händel, W. A. Mozart og Berlioz

Konsert med konservatoriets strykerklasse

  • 20. november 2001 kl. 18.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
  • med M. Mendelson, D. Jovanovic, A. Miedler, R. Flatin, T. Mathisen & E. Mostad
  • Musikk av Hellstenius, Mendelssohn-Bartholdy, Jensch og Brahms

Konsert med konservatoriets cellister

  • 6. november 2001 kl. 20.00,Sigurd Lie salen, Msuikkens Hus, Kristiansand
  • med D. Jovanovic, E. Mostad, A. Seljåsen, M. Birkeland & T. Mathisen
  • Musikk av Haydn, Matheson, Senaillé, Tchaikovsky, Mendelssohn-Bartholdy og Vivaldi

Konsert

  • 31. mai 2001 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
  • med H. Wilder, J. A. Benestad, P. H. Kulsvehagen, A. Stranger, M. Aas, M. Økstad, K. Ormseth, S. Ormseth, J. Høigilt, V. Slettebakk, M. Bergane, H. C. Webb, H. Hansen, A. Juva, T. Juva, celloensemble og M. Seilskjær
  • Musikk av J. S. Bach, H. Mancini, D. Kabalevskij, W. A. Mozart, E. Grieg, Anonymus (folk music), C. Debussy, F. Chopin, V. Monti og H. Villa-Lobos

Spansk lunsj

  • 14. mai 2001 kl. 12.00, Christiansand Kunstforening, Kristiansand
  • med N. Johnson, Chr. Marøy, T. Mathisen, J. R. Lorentzen, T. Birkeland, R. K. Jakobsen, A. Røynås, E. Kristiansen, M. Birkeland, R. Birkeland, A. Seljåsen, E. Mostad, W. Kärner, A. Bræin, I. Andersen og S. Hartveit
  • Musikk av Albeniz, Granados, Tarrega, Rodrigo, Sagre og Villa-Lobos

Kammermusikkeksamen

  • 12. mai 2001 kl. 10.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
  • med V. Slettebakk, I. Kannelønning, N. Johnson, Ch. Meidell, S. Realfsen, T. I. Sukke, A. Svindland, K. H. Liland, R. K. Jakobsen, R. Flatin, L. O. Jortveit, E. Mostad, Chr. Marøy, E. Kristiansen, E. Røine, T. Birkeland, L. Kyllingstad, M. Birkeland, G. Bræck, L. Rekedal, B. Rønnekleiv, A. Røynås, M. Berglund, J. M. Baarøy, A. G. Lunde og T. Mathisen
  • Musikk av J. S. Bach, R. Schumann, T. I. Sukke, F. J. Haydn, G. B. Pergolesi, F. Schubert, W. A. Mozart, M. Arnold, G. Verdi, I. Albeniz, F. Carulli, A. Khatshaturjan og J. Dowland

En barokkonsert

  • 8. mai 2001 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
  • med barokkinterpretasjonsklassen ved Musikkonservatoriet
  • Musikk av J. S. Bach, H. Purcell og G. F. Händel

Eksamenskonsert i komposisjon/arrangering for Tor Ingar Sukke

  • 8. mai 2001 kl. 18.00, Sigurd Lie salen, Kristiansand
  • med N. Johnson, L. O. Jortveit, R. Flatin, A. G. Lunde, J. Køhn, A. Jiva, E. Mostad, O Mundal, A. Svindland, K. H. Liland, R. Jakobsen, T. I. Sukke, E. Kristiansen og V. Slettebakk

A. M. Haugland Nilsen, violin solo og Agder orkesterforening dir. E. Chr. Mordal – 5. mai 2001 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand – 6. mai 2001 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand

  • Musikk av E. Grieg, J. Svendsen, P. I. Tchaikovsky, F. Farkas og M. Bruch

Pergolesi: Stabat Mater

  • 8. april 2001, Grim kirke, Kristiansand
  • med solistene E. Kristiansen og Chr. Marøy og L. K. Kyllingstad, R. Flatin, E. Røine, E. Mostad og G. Wilder i orkesteret

Norsk Lunsj

  • 17. mars 2001 kl. 13.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
  • med kammerorkester og solister
  • Musikk av Grieg and Svendsen

Konsert med konservatoriets strykere

  • 13. mars 2001 kl. 18.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
  • med A. Seljåsen, T. Mathisen, L. Kyllingstad, E. Mostad, R. Flatin, R. Birkeland og S. Refvik.
  • Musikk av F. Bridge, T. Bjørklund, F. Schubert og E. Lalo

2000

(Herfra og bakover i tid er det bare et fåtall av konsertene jeg har spilt på som jeg har oversikt over.)

Huskonsert

  • 22. november 2000 kl. 13.15, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
  • med A. Pedersen, R. Flatin, A. Røynås, A. Seljåsen, A. Tyvand, E. Mostad, T. I. Sukke og J. Køhn
  • Musikk av A. Khachaturian, E. Block, D. Schostakovich, E. Granados og B. Bartok

Bach i Agder – Fugens kunst

  • 21. november 2000 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
  • med J. Køhn, A. Pedersen, R. Flatin, A. Juva, E. Mostad, O. Mundal, Ø. S. Gundersen, S. Eriksen og G. E. Flesje

Konsert med konservatoriets strykere

  • 14. november 2000 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
  • med E. Mostad, T. Mathisen, L. Kyllingstad, R. Birkeland, K. Å. Stoveland og A. Seljåsen
  • Musikk av J. Svendsen, L. van Beethoven, J. S. Bach og E. Bloch

Kammermusikkonsert

  • 8. februar 2000 kl. 18.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
  • med L. Rogerm A, Hals, L. Kyllingstad, K. Å. Stoveland, R. Birkeland, E. Stokker, M. Skougen, J. Køhn, T. Birkeland, A. G. Lunde, A. Svindland, R. Flatin og E. Mostad
  • Musikk av J. Brahms, J. M. Damase, N. Marshall og P. Tchaikovsky

1999

Huskonsert

  • 8. desember 1999 kl. 13.15, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
  • med E. Mostad, L. O. Jortveit, O. Mundal, M. Berglund, J. R. Lorentzen, R. Jakobsen and K. H. Liland
  • Musikk av J. S. Bach, E. Mostad, Bizet og R. Dyens

Konsert med konservatoriets strykere

  • 30. november 1999 kl. 20.00, Sigurd Lie salen, Musikkens hus, Kristiansand
  • med E. Mostad, O. Mundal, L. Kyllingstad, T. Mathisen, K. Å. Stoveland, A. Hals, E. Røine, R. Flatin og R. Birkeland
  • Musikk av C. Saint-Saëns, W. A. Mozart, J. Kvandal, B. Brustad, J. Brahms, H. Wieniawski og E. Elgar

Purcells Dido og Æneas

  • 19. og 20. november 1999, Dahlske vgs, Grimstad, Norway
  • med E.-K. Egede-Nissen, J. Martinsen, M. Elveseter, Chr. Marøy, E. Kristiansen, R. G. Sæther, R. Aurjord, M. B. Berglund, R. Moen, kor fra Musikkonservatoriet, Høgskolen i Agder og Vågsbygd Videregående skole, musikklinja, orkester fra Musikkonservatoriet, Høgskolen i Agder, dir. A. Gluch og master of ceremonies J. H. Henriksen
  • Scenisk versjon med solister fra Musikkonservatoriet, Høgskolen i Agder

Allsangsgudstjeneste i Gjøvik Kirke

  • 4. november 1999
  • Jeg spilte i orkesteret til allsang

"Herr Valentins Arv"

  • Sommeren 1999, Elingaard Hovedgaard, Fredrikstad
  • Jeg spilte i kammerensemblet til teaterstykket "Herr Valentins Arv" om generalmajor Valentin Vilhelm Hartvig Huitfeldt med musikk av Roger Amundsen.
  • Vi spilte flere forestillinger, men jeg har ikke nøyaktige datoer for de. På den siste forestillingen var Dronning Margrethe og Dronning Sonja tilstede i og med at stykket omhandlet viktige personer involvert i styringen av Norge under Dansketiden og Elingaard var hovedsetet for den Norske rikskansler Jens Bjelke på 1600-tallet før den ble overtatt av Huitfeldtene som dette teaterstykket omhandlet.

1998

Viken Folkehøgskoles Julekonsert – 12. desember 1998 kl. 15.00, Hoff kirke, Toten, Nroway – 15. desember 1998 kl. 19.00, Gjøvik kirke, Gjøvik, Norway

  • med Viken skolekor, dir K. Peterson-Øverleir, Mirabile Dictu, dir M. Dirdal, Viken Mannskor dir. S. Møller og Viken kammerkor, dir. S. Møller
  • Musikk av Møller, Brorson/Schulz/Kverno, Wilcocks, Waugh-Williams, Alnæs, Britten, Anonymus/Møller, Öhrwall og Kvam

International Music meeting

  • 28. juni 1998 kl. 21.00, Parco Villa Bressanin, Villeggiando, Italia
  • med Orchestra Giovanile del Veneto, Bestum kammerorkester og Østfold Ungdomsorkester og solistene A. Ryde, E. Mostad, E. Dona, F. Carezzoli, R. de Maio og F. Gallo
  • Musikk av A. Corelli, L. Mozart, E. Grieg, L. E. Larson, A. Vivaldi, B. Britten, A. Piazzolla og P. Johnston

1994

Konsert med Tune kirkes Pikekor, dir V. Djupang og Østfold Ungdomsorkester, dir. T. Moe Hansen

  • 17. april 1994, Tune Kirke, Sarpsborg

1993

Grieg 93

  • 7. november 1993, 19.00, Østfoldhallen, Fredrikstad
  • orkester med musikere fra Østfold, dir. T. Boye Hansen og G. Helgerød, N. O. Oftebro, K. Gudim og N. Ribera, danserne P. Å. Johannesen og H. Hasle
  • Grieg: I høst, Den Bergtekne, Landkjenning, Hvad est du dog schøn, I himmelen og Peer Gynt suites 1 og 2

Griegjubileumskonsert med Jens Harald Bratlie, Fredrikstad byorkester og Østfold Ungdomsorkester

  • 27. april 1993, Bibliotekets aula, Fredrikstad, Norway
  • Mars fra Sigurd Jorsalfar, Våren, Norske danser nr. 3 og 4, og pianokonserten

Konsert med Fredrikstad musikkskoles kammerorkester, dir Chen Zuting

  • 16. mars 1993 kl. 19.00, St. Croix huset, Fredrikstad
  • Musikk av Vivaldi og J. S. Bach

1986

Fiolinkonsert med Einar Mostad

  • 27. oktober 1986 kl. 13.00, Lekerommet, Barneavdelingen, St. Joseph, Sykehuset Østfold, Fredrikstad
All blog content is licensed under the Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0.